Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Kalendář

HODINY

Online počítadlo

online:

Muži:TJ Sokol Paskov-TJ Sokol Vojkovice na hřišti Václavovic dne 30.8.09 od 10:00

Dorost:TJ Sokol Hrádek-TJ Sokol Vojkovice na hřišti Hrádku dne 30.8.09 od 14:30

Žáci:TJ Sokol Vojkovice-TJ Sokol Sedliště na hřišti Vojkovic dne 29.8.09 od 9:30

Novinky

Vojkovická kopaná slavila padesátiny

Vojkovice - Fotbalový oddíl TJ Sokol Vojkovice oslavil nedávno významné sportovní jubileum. Padesát let znamená v životě mnoho a ve sportu je to také znát. Vystřídá se několik generací, zažijí se úspěchy, ale i pády. Nejinak tomu bylo i v historii tohoto fotbalového klubu.

Vojkovičtí si k této slavnosti pozvali, jako vyvrcholení fotbalového svátku, bývalé fotbalisty Baníku Ostrava. Součástí oslav byla také slavnostní valná hromada, na které byly některým pracovníkům, kteří se přičinili významnou měrou o rozvoj vojkovické kopané, předány pamětní diplomy.

Červencová tropická sobota začala na vojkovickém hřišti přátelským utkáním žáků Vojkovic a sousedních Dobratic. Ostatně všechny předzápasy před očekávaným duelem mužů s baníkovci obstaraly týmy těchto klubů. Ani v jednom se nepodařilo oslavencům bodovat, všechny duely nakonec skončily vítězstvím hostí. Všechny zápasy odpískali střídavě Bohuslav Legierský a Vlastimil Rapouch.

Výsledky: Vojkovice žáci – Dobratice žáci 1:2 (0:0) – branky: Šašinka – Mádl 2. Vojkovice dorost – Dobratice dorost 0:2 (0:0) – branky: Jakub Causidis 2. Vojkovice stará garda – Dobratice stará garda 1:4 (1:2) – branky: L. Pokluda – A. Causidis 3, B. Causidis 1.

TJ Sokol Vojkovice muži – legendy Baníku Ostrava 4:7 (2:2)
Branky: D. Majer, Kotásek, J. Majer, Sluštík – Daněk 5, Pavlidis a Krupník.

Domácí fotbalisté se svého věhlasnějšího soupeře vůbec nezalekli a již v úvodní minutě otevřel skóre domácí D. Majer. O čtyři minuty později využil zaváhání domácích ostrostřelec Václav Daněk a bylo srovnáno. Pěkným sólem z půlky hřiště se po čtvrthodině hry blýskl mladý Kotásek a Vojkovičtí opět o gól vedli. Ještě do přestávky srovnal po přímém kopu Karla Kuly nekrytý Pavlidis.

Druhá půle začala podobně jako samotný úvod utkání. Po dvou minutách hry šli Vojkovičtí opět do vedení zásluhou J. Majera. To také bylo na dlouhou dobu ze strany domácích vše. Na kombinační a přesnou hry bývalých ligových hráčů pak již nenašli recept a během další dvacetiminutovky padaly branky pouze do sítě Vojkovic. Střeleckou mušku potvrdil opět Daněk, po něm se trefil Krupník a další dva góly předvedl divákům velice agilní Daněk. Domácí korigovali na 4:6 gólem Sluštíka a v poslední minutě ukončil svůj brankostroj hlavou opět Daněk.

Vojkovice: Šulík (Tesarčík) – Parák, Musálek, Stříž, D. Majer, Sluštík, V. Majer, Kotásek, R. Majer, Šlapka, J. Majer, Žurovec, Juříček, Kavka.
Ostrava: Martynek (Korytář) – K. Kula, Staš, Šrámek, Šajtar, Fryč, Kohut, V. Daněk, Pavlidis, Šreiner, Krupník, J. Daněk, Svatonský, Procák, Hrabec, Smieták, Prokeš. (moš)